Stránka používá soubory cookies pro analytické účely.

Jaké brýle zvolit dle profese

Pro každou profesi se hodí jiný typ brýlových čoček. Různá povolání totiž vyžadují odpovídající brýle, které se budou pro určitý účel hodit lépe.

Dělnické profese a řemeslníci

Práce na stavbě, truhláři a další profese spojené se špínou a prachem jsou náročné na hygienu, ale i oděr. Brýle řemeslníků se snadno zašpiní, a proto potřebují kvalitní úpravy. Řadí se mezi ně nejtvrdší antireflexní úprava HVLL, dále potřebují hydrofobní, oleofobní úpravy a tvrzení proti poškrábání. Výsledkem jsou brýlové čočky, odolné proti poškrábání, prachu, nečistotám, odpuzující vodu a olej.

Doprava - řidič

Šoféři, kteří jsou za volantem jako doma, musí skvěle vidět. Jejich brýle musí být uzpůsobeny tak, aby se člověk mohl naplno věnovat provozu na silnici a nerušilo ho nic spojeného se zrakem. Co tato profese potřebuje? Vhodné dioptrie, ale také třeba antireflexní úpravu, která nebude odlesky omezovat dobrý zrak. Filtruje také odraz světla a oči jsou pak méně namáhány. Na trhu existují také brýlová skla vyvinutá přímo pro řidiče. Ty spojují všechny vlastnosti, které oceníte pro kvalitnější a ostřejší pohled při řízení.

Pracovníci v kanceláři

Ti, kteří tráví spoustu času u počítače, ocení speciální brýle. Pokud máte nevhodné brýle, můžete slzet, ale i třeba se bude text rozostřovat. V tomto případě je dobré zvolit brýle do kanceláře neboli office brýle. Ty jsou totiž vhodné na krátkou a střední vzdálenost. Ideálně ještě s antireflexní vrstvou a vrstvou proti modrému záření BlueControl.

Lidé v pohybu uvnitř

Ti, kteří jsou většinu dne v pohybu, podobně jako lékaři a musejí se během této doby vypořádávat s koukáním na různé vzdálenosti, nejspíše ocení multifokální brýle. Uvidí tak nejen na blízko, ale i na dálku a nebude je rušit žádná přechodová část v brýlových čočkách.

Lidé v pohybu venku

Při práci venku je potřeba chránit oči hlavně proti UV záření, které má na zrak negativní vliv. S antireflexní úpravou budou mít zahradníci, policisté a další lidé pracující venku oči mnohem lépe chráněny.

Nenašli jste svou profesi v našem výčtu? Poraďte se s odborníky v Dr. Klain o tom, jaké brýle se hodí pro Vaše pracovní potřeby.