Výroba a opravy brýlí

Každé brýle, které si pořídíte u nás, projdou nejméně dvěma páry rukou kolegů v dílně i v optice. Do obrouček zabrousíme skla, brýle sešroubujeme, srovnáme a vyčistíme.

O brýle je ale také třeba pečovat průběžně, rádi vám proto po nějaké době nošení dotáhneme šroubky a brýle znovu seřídíme. Pokud se vám brýle poškodí nebo rozbijí, ve všech našich optikách také můžete využít službu oprav (dle rozsahu opravy i na počkání).

Co umíme opravit

  1. vyměníme sedýlka
  2. letujeme brýlové obruby
  3. vyměníme/opravíme stranice s flexou i bez flexy
  4. vypadlý šroubek
  1. prasklý a vypadlý silon
  2. srovnáme křivé brýle, individuálně nastavíme brýle
  3. přebrousíme skla do jiné obruby
  4. …a spoustu dalších oprav

Pokud se vám brýle rozbily a nevíte si rady s tím, jestli půjdou opravit, přineste je k nám do optiky, rádi se na ně podíváme a vyhodnotíme. zda-li oprava bude možná a jestli se vám vyplatí.

Co naopak opravit neumíme?

Poškrábané brýlové sklo

I když na internetu najdete spoustu “zaručených” rad, realita je bohužel jiná. Pokud se vám brýlové sklo výrazně poškrábe, není možné ho nijak zbrousit (to by změnilo optickou mohutnost vašich brýlí a neviděli byste ostře), ani škrábanec vyleštit. Bohužel je v takovém případě nutné poškozené brýlové sklo vyměnit.

Preventivní kontroly
a seřízení zdarma

Pro zachování dlouhé životnostosti vašich brýlí je důležité je pravidelně nechat zkontrolovat a seřídit v optice. Na první seřízení přijďte cca po třech měsících nošení nových brýlí a následně se zastavte 2x ročně. Základní seřízení a utažení šroubků máte u brýlí zakoupených u nás zdarma, dále vám rádi brýle brýle zakoupené u nás kdykoli vyčistíme ultrazvukem (také zdarma).

Máme pobočky po celé České republice.
Najděte si tu nejbližší.

Najít pobočku