Dětské brýle

Zhoršený zrak se bohužel nevyhýbá ani dětem, a tak je pro část z nich nutné nosit dioptrické brýle. Naštěstí v dnešní době, kdy je nabídka dětských brýlových obrub a dioptrických skel téměř nepřeberná, mohou děti nosit brýle rády a ještě se s nimi mezi spolužáky chlubit, jak často slyšíme od zákazníků v našich optikách.

Důležité je, aby dítě své nové brýle nosilo rádo, proto vnímejte jeho preference při jejich výběru, ale současně přihlédněte také k doporučením očního lékaře nebo optometristy. Pokud se dítěti jeho brýle nelíbí nebo mu nesedí dobře na obličeji, při první příležitosti je odloží. Mluvte s dítětem o tom, že bude nosit brýle, už předem, a nevyvolávejte v něm pocit znevýhodnění. Nechte je, aby se na nošení brýlí těšilo a podpořte ho při zvykání si na ně.

Měření zraku

Při výběru nových brýlí je nejdříve nutné dítěti změřit zrak. To může dle zákona do 15 let věku provést jedině oční lékař, od 15 let výše už můžete s dcerou nebo synem přijít na měření do kterékoli z našich optik Dr. Klain. Objednáte se a bez čekání půjdete rovnou na řadu.

Brýlové obruby

Hned po měření přistoupíte k výběru dětských brýlových obrub. Náš zkušený tým optiků vám ochotně a trpělivě pomůže vybrat to pravé. Ať už to budou obroučky plastové, kovové nebo třeba titanové, měly by být lehké, pružné a téměř nerozbitné.

Pro kluky i holky nabízíme výběr obrub s motivem známých hrdinů a v nepřeberném množství barev. Aby dětské dioptrické brýle pevně seděly na obličeji, můžete využít speciální gumičky, šňůrky nebo posuvná ramínka, která brýle fixují přesně za uchem.

Brýlové čočky

Když jste vybrali brýlové obruby, je třeba je doplnit brýlovými čočkami, které jsou ostatně na celých brýlích tím nejdůležitějším, protože dítěti zajistí ostré vidění.
Porovnání brýlových čoček bez antireflexní povrchové úpravy a s antireflexní povrchovou úpravou.

Pro juniory jsou vhodné odolné a pružné brýlové čočky s nižsím indexem lomu, které zároveň zaručí bezpečnost při nošení. Při testech taková brýlová čočka vydržela náraz ocelové koule o hmotnosti 1 kg z výšky 1,2 metru.

Pro větší odolnost skel doporučujeme připlatit si za tu nejlepší povrchovou úpravu proti poškrábání, šmouhám a odleskům. Zvažte také UV ochranu proti slunci, případně ochranu před tzv. modrým světlem z digitálních obrazovek – obojí je možné do brýlových skel přidat.

Přejeme vám úspěch při vybírání nových brýlí pro vaše dítě a nezapomeňte, že jsme tu i nadále pro vás. Kdykoli budete mít k brýlím dotazy, bude třeba je seřídit anebo se dítěti zhorší či zlepší zrak, neváhejte se zastavit v kterékoli z optik Doktor Klain.

Váš Dr. Klain